هوش مصنوعی

تبدیل بلادرنگ گفتار به زبان اشاره با بهره گیری از فناوری نو پا

محققان انگلیسی از دانشگاه سوری انگلیس با استفاده از شبکه عصبی پیروز به توسعه سیستمی به نام SignGAN شده اند که گفتار را با یاری آوارتارهای مختلف به صورت بلادرنگ به زبان اشاره ترجمه می نماید.

14 دی 1399

طراحی عینک واقعیت مجازی برای برطرف تنبلی چشم بچه ها

آریانا سلطانی، مدیر کسب و کار تیم استارت آپی فراوری کننده عینک های مجازی برای درمان تنبلی چشم و تیم برگزیده در نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2020 در تبادل نظر با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر از روش های سنتی برای برطرف تنبلی چشم بچه ها از یک...

10 مهر 1399

خودران ها دارو را به مشتریان می رسانند

سرویس تحویل کالا با ماشین های خودران و بدون راننده Nuro قرار است داروها را به مشتریان تحویل دهد.

10 مرداد 1399

فراوری واکسن HPV در نیمه اول سال آینده99

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان این که در سال 99 بیشتر در حوزه هوش مصنوعی و پزشکی از راه دور و سلامت دیجیتال تمرکز خواهیم کرد، از فراوری واکسن HPV در نیمه اول سال 99 اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1399

برگزاری لیگ عنوان فورتنایت برای کنسول PS4؛ معرفی و آنالیز سوپراسپرتی سفارشی به نام فراری P80-C؛ ساخت دارو جدید توسط هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگار، اگر از علاقه مندان به اخبار فناوری و دستگاه های مدرن هستید و امروز پیروز به رصد اخبار سرویس فضای مجازی در حوزه دریچه فناوری نشده اید، در ادامه لینک 10 خبر پربازدید از نگاه کاربران را برای شما به نمایش گذاشته ایم.

6 فروردین 1399

وسیله مترجم زبان دستیار گوگل به تلفن ها می آید، مکالمه با 44 زبان متفاوت

گوگل روز پنجشنبه 21 آذر بیان کرد یک وسیله مترجم زبان قدرت گرفته از هوش مصنوعی را به تلفن ها وارد می نماید. این نرم افزار امکان مکالمه دو نفر را که به زبان های متفاوتی سخن می گویند، فراهم می نماید.

8 بهمن 1398

بهره برداری از سوییچ اپراتوری تی تک در مراسم رونمایی از پست اول

با حضور وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، پست اول فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

6 آذر 1398

حرکت مرد فلج با اسکلت روباتی

وقتی تیبو مثلا به راه رفتن فکر می نماید یک سلسله دستور برای حرکت دادن پاهایش ارسال می گردد. او می تواند بازو و ساعدهایش را در سه بعد حرکت دهد.

19 آبان 1398

افزایش همکاری در زمینه هوش مصنوعی

منطقه خودمختار گوانگشی چین روز دوشنبه متعهد شد تا همکاری خود را با انجمن ملل جنوب شرقی آسیا در زمینه هوش مصنوعی تقویت کند.

19 مهر 1398

کاروان رباتیک ایران به مسابقات جهانی کره جنوبی اعزام شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا در این خصوص اضافه نمود: مسابقات جهانی رباتیک فیرا سال جاری، برای بیست و چهارمین سال متوالی به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، در...

13 شهریور 1398

کار خلاقانه گوگل به مناسبت زادروز یوهان سباستیان باخ

ایسنا نوشت: گوگل امروز به مناسبت سیصد و سی و چهارمین زادروز یوهان سباستیان باخ (Johann Sebastian Bach) آهنگساز نامی آلمانی لوگوی خود را تغییر داد.

8 تیر 1398

مدل جدید رنج روور Evoque آینه عقب ترکیبی خواهد داشت

شرکت جگوار لند روور یا به اختصار JLR، به تازگی جدیدترین مدل رنج روور Evoque، که یک خودروی SUV در کلاس کوچک به حساب می آید، را معرفی کرد. مدل 2020 از خودروی Evoque مثل هر خودروی دیگری که هر سال شامل بروزرسانی می گردد، ویژگی های جدید و معمول بازار خودروها را دریافت...

27 فروردین 1398

برترین دستاوردهای رسانه ای بومی با حضور رئیس صداوسیما تجلیل شدند، رونمایی از 12 طرح دانش بنیان

اختتامیه پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه با حضور دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی و رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی برگزار گردید.

24 فروردین 1398