صنایع دستی

مرمت اضطراری 107 آسباد در خواف

مدیر پایگاه میراث فرهنگی آسبادهای ایران از مرمت اضطراری 107 آسباد در شهرستان خواف اطلاع داد.

11 آذر 1398

اقامت بیش از 87هزار زائر اربعین در مراکز اقامتی ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از اقامت بیش از 87هزار زائر اربعین در مراکز اقامتی استان خبر داد.

1 آذر 1398

انبارهایی که آثار تاریخی موزه نفت را تأمین کردند

از زمان برداشتن نخستین قدم ها موزه های مرکز اسناد صنعت نفت، حدود سه هزار قلم شی در موزه های این بخش گردآوری شده اند؛ آثاری که بخش قابل توجهی از آن ها از انبارهای مازاد صنعت نفت تهیه شده اند.

30 مهر 1398

تمامی امکانات برای اسکان مسافران در هرمزگان به کار گرفته شده است

استاندار هرمزگان گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون نزدیک به یک میلیون و 300 هزار گردشگر وارد هرمزگان شده است و پیش بینی می گردد تا انتها تعطیلات نزدیک به سه میلیون گردشگر به هرمزگان مسافرت نمایند.

29 مهر 1398

کارگاه ها و ورکشاپ های آموزشی نگارگری در سعدآباد برگزار می شود

به منظور ارتقای کیفیت بازدید و ایجاد پویایی در موزه، کارگاه های آموزشی در راستای هنر نگارگری در موزه استاد فرشچیان واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

25 مهر 1398

کمیته مهارت آموزی در محیط واقعی استان خوزستان تشکیل جلسه داد

مفاد دستورالعمل اجرایی مهارت آموزی صنایع دستی در محیط واقعی و نیز دستورالعمل کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی این رشته طی جلساتی در اداره کل میراث فرهنگی خوزستان آنالیز شد.

12 مهر 1398

ابراز رضایت وزیر ارتباطات از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی در حوزه دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از غرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی در حوزه دولت الکترونیک ابراز رضایت کرد.

12 مهر 1398

صنایع دستی، علاقه بی قد و شرط من است

ویدا ساجدی هنرمند فعال در حوزه طلا و جواهرسازی از فعالان بخش صنایع دستی زنان است. او چندی ست به همراه تعدادی از همدوره های خود در کارگاهی کوچک با آب کردن فلزات سخت و با ظرافت های هنری خود از آن فلز سخت به زیورآلاتی رسیده است که هر بیننده ای را به وجد می...

10 مهر 1398

واکنش نماینده مجلس به مخالفت دولت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی ، دولت به قانون احترام بگذارد ، میراث فرهنگی دیگر حیاط خلوت دولت ها نخواهد بود

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به اظهارات معاون پارلمانی دولت درباره مخالفت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واکنش نشان داد.

5 مهر 1398

بانوی هنرمند صنایع دستی رباط کریم تندیس طلایی بانوان برتر را کسب کرد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رباط کریم گفت: طیبه شاکریان هنرمند صنایع دستی شهرستان رباط کریم به عنوان بانوی کارآفرین برتر انتخاب شد و جایزه تندیس طلایی بانوان برتر را از آن خود کرد.

5 مهر 1398

بوم گردی های استان گلستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند

معاون گردشگری استان گلستان گفت: با پشتیبانی شرکت مخابرات گلستان و اپراتورهای تلفن همراه، کلیه واحد های بوم گردی تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار می گیرند.

4 مهر 1398

بازارچه های موقت صنایع دستی در بوشهر راه اندازی می شود

سرپرست معاونت صنایع دستی بوشهر از برپایی بازارچه های موقت صنایع دستی در ایام نوروز خبر داد.

3 مهر 1398

شروع عملیات اجرایی سامان دهی زیرساخت های گردشگری دهنه محمدآباد در علی آباد کتول

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از شروع عملیات اجرایی سامان دهی زیرساخت های گردشگری دهنه محمدآباد علی آباد کتول با اعتبار یک میلیارد ریال اطلاع داد.

1 مهر 1398

آغاز عملیات عمرانی 3 طرح گردشگری در خواف

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خواف گفت: هم زمان با هفته میراث فرهنگی 3 طرح عمرانی به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری این شهرستان شروع شد.

31 شهریور 1398

قوچ سنگی صفوی در فهرست آثار ملی ثبت شد

مسئول امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی زنجان گفت: قوچ سنگی دوره صفوی که از روستای سعید آباد ایجرود کشف شده بود در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

30 شهریور 1398

شرایط تازه برای تسهیل سرمایه گذاری

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نشست تخصصی بررسی سیاست های تشویقی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتلداری در مشهد گفت: مهم ترین حمایت از سرمایه گذاران چوب لای چرخ آن ها نگذاشتن و تسهیل شرایط سرمایه...

27 شهریور 1398

شروع کاوش اضطراری باستان شناسی در محوطه گنبدهای کبود مدور مراغه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از شروع کاوش اضطراری باستان شناسی محوطه گنبدهای کبود مدور مراغه اطلاع داد.

27 شهریور 1398

اجرای پروژه های مرمتی منوط به صدور حکم است

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در امسال اجرای پروژه های مرمتی منوط به صدور حکم خواهد بود.

26 شهریور 1398

اختتامیه سومین جشنوراه ملی سمن ها سین هشتم برگزار گشت

آیین پایانی وسپاسگزاری سومین جشنوراه ملی سمن ها سین هشتم با حضور نمایندگان انجمن­های شرکت کننده، هیئت رئیسه شورای هماهنگی، مدیران و کارشناسان دفتر امور مجامع تشکل­های مردم نهاد میراث فرهنگی کشور در سالن گردهمایی­های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی...

26 شهریور 1398

برگزاری کلاس های آموزش صنایع دستی در روستای فاریاب بستک

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بستک از برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی در روستای فاریاب این شهرستان خبر داد.

25 شهریور 1398
تعداد: (21)